HİZMETLER

Elektronik ARGE Tasarım Hizmeti

 

Onlab’da tasarım iş ortaklarımızın ihtiyaçlarının teknik şartnameye dönüştürülmesiyle başlar. Hedef uygulama ihtiyaçları ve belirlenen standart gereksinimlerini karşılamak için en güncel donanım teknolojileri, kontrol algorithmaları ve yazılımlarla harmanlanarak iş ortalarımızın kullanımına sunulur.

Donanım Tasarımı

 

Tecrübeli Onlab donanım tasarımcıları projenizin analog ve dijital elektronik bileşenlerini içeren elektronik devre şemalarını oluşturur. Simülasyon programları yardımıyla tasarımlarının ön doğrulamasını yapar.

Tecrübeli PCB tasarımcılarımız ön doğrulaması yapılan şemaları PCB tasarım ilkeleri, EMC ve güvenlik standart gereksinimlerine göre baskı devre tasarımlarını yapar.

Donanım tasarım süreci, proje boyunca fonksiyonel doğrulama testleri, ısınma ve zorlanma testleri, EMC ve çevresel testler, saha testleri vb. ile devam eder. İş ortağımızın gereksinimleri karşılanıncaya kadar tasarımın ilk aşamasından itibaren gerekli iyileştirmeler ve değişiklikler yapılır. Proje sonunda çalışır prototipler, rapor ve ilgili dokümanlar iş ortağımıza teslim edilir.

Yazılım Tasarımı

 

Tecrübeli Onlab yazılım tasarımcıları projenizin ihtiyaçlarına uygun 8 bitten 32 bite kadar farklı mikrokontrolcü platformlarından birini seçerek (ARM tabanlı:NXP, Atmel, ST,Infineon, Cypress; TI C2000, Renesas RX ve RZ, Microchip dsPIC) tasarıma başlarlar.

Proje teknik isterlerine uygun akış şemaları, yazılım mimari ve davranışsal tasarım dokümanları oluşturulur. Proje lideri koordinatörlüğünde yazılımcı, yazılım kalite sorumlusu, yazılım süreç sorumlusu ve yazılım test mühendisi çalışmaları yürütürler.

Yazılım tasarım süreci, proje boyunca fonksiyonel doğrulama testleri, standart onay testleri, saha testleri vb. ile devam eder. İş ortağımızın gereksinimleri karşılanıncaya kadar tasarımın ilk aşamasından itibaren gerekli iyileştirmeler ve değişiklikler yapılır. Proje sonunda çalışır prototipler, rapor ve ilgili dokümanlar iş ortağımıza teslim edilir.

Mekanik Tasarım

 

Onlabın hayat verdiği elektronik tasarımlar için bir sonraki aşama mekanik kutu ve bağlantı elemanları tasarımıdır.

Elektronik kontrol sistemleri için çok önemli olan çevresel etkiler ( su, toz ve titreşim), EMC gereksinimleri, termal performans, yanmazlık ve darbe dayanımıgibi kriterler mekanik tasarımın girdilerini oluşturur.

Mekanik tasarım süreci, proje boyunca fonksiyonel doğrulama testleri, standart onay testleri, saha testleri vb. ile devam eder. İş ortağımızın gereksinimleri karşılanıncaya kadar tasarımın ilk aşamasından itibaren gerekli iyileştirmeler ve değişiklikler yapılır. Proje sonunda çalışır prototipler, rapor ve ilgili dokümanlar iş ortağımıza teslim edilir.

Üretim Hizmetleri

 

Onlab uzun yıllara dayanan seri üretime yönelik tasarım tecrübesiyle birlikte piyasada üst kalite üretim yapan iş ortaklarına sahiptir. Ürününüzün üretim süreci tamamen Onlab’ın denetim ve kontrolünde gerçekleşmektedir. Bu süreç boyunca Onlab’ın sunduğu hizmetler sırasıyla aşağıda verilmiştir.

     • Komponent ve malzeme satınalma
     • PCB dizgi hizmet alımı
     • Mekanik parça üretimi hizmet alımı
     • Ürün gruplama
     • Seri üretim sonrası testler

     Sertifikalandırma

      

     • Gerekli regulasyonların belirlenmesi
     • İlgili standart gereksinimlerinin çalışılması
     • Tasarım ve üretim sürecinin ilgili standartlara uygun yönetilmesi
     • Test ve sertifikasyon hizmetlerinin yönetilmesi

     İletİŞİME GEÇİN